Çarşı - Pazar

Bodrum’da alışveriş başkadır!

Beyaz duvarlar arasındaki dar Bodrum sokaklarında alışveriş yapmak, mutlaka tatmanız gereken bir zevktir.
Makul fiyatlara aklınıza gelecek her şeyi satan pek çok dükkân vardır ve daha uygun fiyat için daima pazarlık edebilirsiniz.
Türk elişlerini satın almamak imkânsızdır. Tatilcilerin en tuttuğu ürünler elbette halılar, çeşitli deri ürünleri, bakır ve bronz eşyalar, altın ev gümüş, elişleri ve işlemeler. Ayrıca ünlü Türk lületaşları ve oniksler hemen herkesin alışveriş listesini süsler.
Kelepir arıyorsanız doğrudan her şeyi müthiş fiyatlara bulacağınız çarşıya gidin. Pazar kurulan günlerde Bodrum cıvıl cıvıldır ve mücevherden CD’ye, Roleks saatlerden ‘hakiki’ markalı ürünlere dek her şey satılır. Daracık sokaklarda gezip mallara bakarak saatler geçirebilirsiniz. Kaçırılmayacak bir deneyimdir.
Eğer sofistike bir tarzınız varsa alışveriş Milta Karada Marina veya Oasis Alışveriş Merkezi’nde lükse de dönüşebilir, paranızı Diesel, Polo Garage ve diğer pek çok ünlü markaya harcayabilirsiniz.

Bodrum yarımadasında pazar kurulan günler ve yerleri şöyledir:

Pazartesi: Deniz kenarında Türkbükü açık pazarı,
Salı: Bodrum kumaş pazarı / Gölköy pazarı / Milas büyük kasaba pazarı
Çarşamba: Gümüşlük ve Gündoğan pazarları
Perşembe: Yalıkavak pazarı (büyük)
Cuma: Bodrum gıda pazarı
Cumartesi: Turgutreis pazarı (büyük)

Bu pazarlarda meyve-sebzeden tekstil ürünlerine, kuşlara, çiçeklere kadar her şeyi bulabilirsiniz. Pazarcılar ürünleri için çok çekici fiyatlar belirler. Birini kaçırırsanız ertesi gün başka bir köyde bir diğeri açılacaktır. Meyveleri, yemişleri satın almadan önce tadabilirsiniz.

Oasis Alışveriş Merkezi
Etkileyici yapısıyla çok güzel planlanıp inşa edilmiştir. Kaliteli butiklerden mobilya ve aydınlatmaya kadar geniş bir dükkân yelpazesi içerir. Yemek bölümü çok iyidir (küçük lokantaların en iyisi Begonvil’i tavsiye ederiz). Biblos, şahane cheesecake yapar. Alışveriş meraklıları için harika bir yarım gün!
Midtown;
Ortakent'te açılan bu AVM, şehirlerdeki kadar büyük ve bol seçenekli olmasada acil ihtiyaçlar içi idealdir.