Bodrum'u adımlamak

Adım adım Bodrum'u gezmek, daracık sokaklarında dolaşmak, sokak aralarında yerli şivesiyle konuşanları dinlemek...

Su Otel;
Karyalıların, Yunanlıların, Romalıların ve Haçlıların inşaat ettikleri ve günümüze kadar kalan bir çok tarihi eserlerin tam ortasında bulunmaktadır. Bu merkezi konumu sıcak yaz günlerinde dolaşmanız , bu yerleri ziyaret etmeniz & keşfetmeniz için mükemmel bir imkan sağlamaktadır. Bodrum’u yürüyerek dolaşmak için bir harita hazırladık, resepsiyondan alabilirsiniz. Hem de bedava.

Bu medeniyetler Bodrum’da derin izler bırakmıştır. Ve bizim için şanlı tarafı ise Bodrum’u bu tarihi dokusuyla beraber her zaman yaşamamızdır. Bu yönüyle Bodrum nadir yerlerden biridir.

Hatta bizim otelimizin bahçesinde bile bunları görebilirsiniz. Bunları korumak bize ayrı bir gurur veriyor.

Tarihin Babası olarak ta bilinen Herodotus, o zamanlar Halicarnassus diye bilinen şimdinin Bodrum’unda yaşamış ve kitaplarını burada yazmıştır.

Bodrum Kalesi
Bodrum’un gururu olan bu tarihi yapı 15 inci yüzyılda Haçlılar tarafından ciddi bir onarım ve ilaveler ile tamamlanıp büyük bir kısmı günümüze kadar kalmıştır. Modern Bodrum’a hakim bir konumda olan kale, içerisinde dünyadaki ilk sualtı arkeoloji müzesini barındırmaktadır.

Antik Tiyatro
Otelimizden birkaç yüz metre uzaklıktaki Roma antik tiyatrosu bulunduğu konum itibariyle tüm Bodrum'a hakimdir. Akşam üzeri harika bir Bodrum panoraması görme şansına burada ulaşabilirsiniz. Yaz aylarında burada değişik sanat, müzik ve dans gösterileri sergilenmektedir.

Myndos Kapısı 
2000 yıl önce 7 mil uzunluğunda olan Bodrum surlarını Büyük İskender yıkıp şehri aldı. Şehrim batısında bulunan ve Mindos şehri tarafında olduğu içinde Myndos kapısı olarak bilinen, yerin kazı ve onarma işlemleri tamamlanmıştır. Ortaya çıkan roma mezarları, mozaikler ve diğer kalıntılar olduğu gibi açık havada sergilenmektedir.

Otel’den biraz daha uzaklar;
Bunlar;Efes, Pamukkale, Afrodisias, Kaunos, Iasos, Labranda , bu antik şehirlerin ünleri sadece Türkiye’de değil bütün dünya ya yayılmıştır.

Bu şehirleri gezmek isterseniz sizlere özel veya grup turları organize edebiliriz. Tabii ki özel araçlı ( minibüs veya araba ile )