Kış aylarında Bodrum

Bodrum'umuzun yazı başka, Kış'ı başkadır.

Bir çok kişi Bodrum kışlarını pek sever. Bodrum burası yazı bir güzel kışı başka güzeldir.
Genelde kışı sessiz ve tembel geçer. Kışın yapılacak şeyler ise;

Deve güreşi şenliklerine katılmak ( değişik tarihlerde , değişik belediyelerin organizasyonu ),

 Christmas partileri ve Yıl başı sokak pazarı, Pazar değince her gün bir köyde kurulan Pazar yerlerindeki meyve ve sebzeler kış aylarında bir başka güzel oluyor.

Bol bol sahil kenarında yürüyüş be soğuk bira ! Yağışsız havalarda yakın çevrelerdeki küçük dağlara ve köylere yapılan trekkingler. Kış aylarında bir çok Restaurant ve eğlence yerlerin belli başlıları açık oluyor. Yani akşamları da hareket ver. Unutmayınız kışın Bodrum’da balık yenir! En meşhuru da Dil balığıdır. ( Aralık – Şubat sonuna kadar )

Kış aylarında, daha ziyade ilk bahar başlarında çevredeki tarihi yerlere gitmek çok güzeldir. Her taraf yabani çiçekler ve bitkilerle doludur, hava ise çok sıcak olmadığından bu yerleri gezmek çok keyifli olur.

Her ayın ilk hafta sonu yapılan BAYK ( Bodrum açık deniz klubü ) nün düzenlediği yelkenli yarışları ve ardından Yat kulüpte parti, scuba dalış kursları !! evet deniz suyu düşünüldüğü gibi soğuk olmuyor.!!

Meydanda bulunan Denizciler kahvesinde sıcak içecekler , güneşli havalarda sahilde bağlı teknelerin seyri ve Bodrum dedikoduları.

Arzu ederseniz buyurun bahçelerden mandalina, limon ve greyfurt toplamaya…